Anna Sławińska – quilterka i nauczycielka. Z wykształcenia inżynier. Przed przejściem na emeryturę prowadziła agencję marketingową. Jest właścicielką pierwszej w Polsce Szkoły Patchworku, założonej w 2013 r. Jedna z założycielek Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. .
W ramach Szkoły Patchworku przeprowadziła ponad 200 kursów patchworkowych, w których wzięło udział ponad 400 osób, niektóre z nich nawet w ponad 20 kursach. Trenerkami w Szkole są najlepsze polskie quilterki.
Szyje patchworki już ponad 35 lat. Miała 15 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w kilku zbiorowych wystawach patchworkowych krajowych i zagranicznych. Jej prace zdobyły pierwsze nagrody w konkursach patchworkowych organizowanych przez firmy Strima (2011 r.) i Łucznik (2013 r.). W sierpniu 2016 r. „Mgławica Trójlistna Koniczyna” była wystawiana na największej w Europie wystawie patchworkowej w Birmingham w kategorii Fine Art Quilt Masters wśród 20 najwyżej ocenionych quiltów. Najbardziej lubi nurt quiltu artystycznego, a w nim techniki „confetti” oraz „stitch and slash”. Obydwie pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkaniny. Lubi eksperymenty z tkaniną. Pociąga ją też recycling art, w ramach którego stworzyła swoją własną technikę nazwaną „łaciaki”. Szczyci się tym, że w ten artystyczny sposób daje drugie życie niepotrzebnym ubraniom.
Od 2011 r. uczy się malarstwa. Zawsze pociągało ją szycie kopii obrazów znanych malarzy: Paula Klee, Marka Rothko, Tona Schultena i Jerzego Nowosielskiego. Od niedawna sama lubi malować i szyć te same obrazy, szukając w ten sposób różnych środków wyrazu.